Instrukcja stanowiskowa suszarki PT 5135 C

Instrukcja Stanowiskowa nie stanowi kompletnej instrukcji sprzętu.

Czyszczenie sit (po każdym użyciu). Dokładny opis czyszczenia patrz instrukcja obsługi.

Sita należy czyścić po każdym suszeniu lub bezwzględnie po pojawieniu się na wyświetlaczu komunikatu „Oczyścić przew. pow.”

W przypadku mocnego zabrudzenia filtrów dopuszczone jest wymycie ich pod wodą. Bezwzględnie-przed ponownym zamontowaniem trzeba je dokładnie wysuszyć przed ponownym zamontowaniem!

UWAGA: Podczas czyszczenia zachować szczególna ostrożność aby nie uszkodzić sit. Praca na uszkodzonych sitach grozi poważną awarią sprzętu.

1. Otworzyć drzwi załadunkowe. Wyjąć filtr do góry i oczyścić przy pomocy dłoni, miękkiego pędzla lub odkurzacza. Zamontować filtr ponownie.
  2. Oczyścić filtry długie podobnie jak filtr drzwiowy. W przypadku potrzeby zdemontowania filtrów do mycia, przekręcić żółte blokady na górze filtrów.

Czyszczenie wymiennika ciepła (przynajmniej raz na 3 miesiące)

Dokładny opis czyszczenia, pauz instrukcja obsługi.

Wymiennik ciepła należy czyścić przynajmniej jaz na trzy miesiące lub bezwzględnie po pojawieniu się na wyświetlaczu komunikatu „Wyczyści wymiennik ciepła” lub „Oczyścić przew. pow.”

UWAGA: Czystość tego elementu ma decydujący wpływ na czas suszenia.

1. Otworzyć żółtym kluczykiem drzwiczki serwisowe i wyjąć je.
  2. Przekręcić żółtą blokadę drzwiczek w lewo i wyjąć.
  3. Ostrożnie odblokować w lewo blokadę wymiennika ciepła.
  4. Pociągając za uchwyt wysunąć do przodu wymiennik ciepła.
  5. Wypłukać pod prysznicem wymiennik ciepła w pozycji pokazanej na rysunku.
  6. Zamontować wszystko ponownie w kolejności odwrotnej do demontażu.