Switch to English version

Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Pałac Kazimierzowski
Adres budynku: 00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Kierownik administracyjny: Wojciech Miksa
Telefon: 22 55 21 860
Email: w.miksa@adm.uw.edu.pl
Wejście do budynku: Wejście główne do budynku przez podwójne drzwi dwuskrzydłowe: zewnętrzne o szerokości 84 cm, pochwyt na wysokości 105 cm oraz próg 7 cm; drzwi wewnętrzne o szerokości 84 cm, klamka na wysokości 118 cm. Drzwi otwiera się ręcznie, przed budynkiem w godz. 7- 17 jest strażnik, którego można poprosić o pomoc. Brak możliwości kontaktu z portierem z zewnątrz.
Korytarze i windy: Winda znajduje się w lewym skrzydle budynku i jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami (szerokość wejścia 90 cm), górny przycisk jest na wysokości 118 cm. Winda jest wyposażona w komunikaty głosowe. Większość wejść do biur to drzwi dwuskrzydłowe o szerokości ok. 76 cm, klamki na wysokościach 120 cm - 127 cm, drzwi jednoskrzydłowe mają szerokość 95 cm, a klamki są na wysokości 120 cm. Wejście do toalet: pion męski - szerokość 100 cm, drzwi wejściowe wewnętrzne - szerokość 90cm, wysokość klamki 120 cm; pion damski - szerokość 89 cm, wysokość klamki 120 cm. W szatni blat znajduje się na wysokości 100 cm. Szatnia zlokalizowana jest na parterze.
Procedury: W sytuacji potrzeby uzyskania pomocy proszę zgłosić się do portiera.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Portiernia
Umiejscowienie portiernii: Na parterze przy wejściu głównym, po prawej stronie.
Telefon do portiernii 22 55 20 558
Pomoc w budynku: Brak
Łazienki: Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parterze budynku, męska w lewym, a damska w prawym skrzydle. Szatnia znajduje się na parterze i jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostosowania w budynku: Winda wyposażona w komunikaty głosowe oraz podpisy w systemie Braille'a.
Dojazd: Dojazd autobusem do przystanku "Uniwersytet" na Karkowskim Przedmieściu lub metrem do stacji "Nowy Świat - Uniwersytet". Parking dla osób z niepełnosprawnościami na terenie Kampusu Centralnego jest możliwy po wcześniejszym uzyskaniu karty parkingowej. Pomocy w pozyskaniu karty udziela Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
Pies asystujący: Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym.