Switch to English version

Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Dom Studenta nr 6 UW
Adres budynku: ul. Radomska 11, 02-323 Warszawa
Kierownik administracyjny: Monika Rot
Telefon: 22 55 49 401
Email: m.rot@uw.edu.pl
Wejście do budynku: Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Brwinowskiej i wyposażone jest w pochylnię/podjazd z dwustronną balustradą. Dodatkowo obok podjazdu znajdują się schody złożone z 4 stopni. Drzwi wejściowe są otwierane automatycznie za pomocą legitymacji studenta lub przez recepcjonistę po naciśnięciu dzwonka. Szerokość drzwi wejściowych w prześwicie wynosi 135 cm. W budynku jest tzw. wysoki parter, tzn. że po wejściu do obiektu trzeba pokonać jeszcze 7 stopni. Z lewej strony schodów tuż przy recepcji znajduje się ruchoma platforma/ dźwig pochyły przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Platformę obsługuje recepcjonista, który także pomaga osobie niepełnosprawnej zająć bezpiecznie miejsce na platformie. Drugie wejście do budynku dedykowane głównie osobom z niepełnosprawnościami znajduje się od strony ul. Chotomowskiej. Drzwi wejściowe mają szerokość 100 cm i są wyposażone w poręcze z obu stron - otwierane na klucz (każdy mieszkaniec DS-u, który ma problemy z poruszaniem się, w momencie kwaterowania ,dostaje klucz do tych drzwi) oraz klucz do windy pozwalający zjechać na poziom -2, tj., do drzwi wyjściowych z obiektu. Windą można przedostać się na każdą z pięciu kondygnacji od piwnicy do 3 piętra. Przy drzwiach wejściowych tuż przy windzie znajduje się dzwonek wzywający recepcjonistę w razie potrzeby. Oba wejścia do obiektu wyposażone są w kamery monitoringu obsługiwanego przez recepcjonistę 24h na dobę. Z tego wyjścia korzystają jedynie osoby uprawnione, w tym studenci z niepełnosprawnościami, dostawcy, pralnia itp.
Korytarze i windy: Budynek posiada 5 kondygnacji, dwie klatki schodowe, korytarze płaskie bez barier oraz stopni. W budynku znajduje się 1 dźwig hydrauliczny, w klatce schodowej od strony południowej oraz 1 platforma przy recepcji przy wejściu głównym do budynku. Dźwig jest ogólnodostępny o wymiarach kabiny 150 x 150 cm oraz szerokości drzwi 90 cm. Platforma o wymiarach 90 x 100 cm obsługiwana jest pilotem przez recepcjonistę. Recepcja czynna jest 24 godz. na dobę. Wszystkie pokoje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parterze budynku i dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
Procedury: W przypadku wejścia głównym wejściem konieczna jest pomoc recepcjonisty w obsłudze platformy. Recepcja znajduje się bezpośrednio przy wejściu do budynku. Recepcjonista instruuje osobę, jak należy ustawić się na platformie, by wjazd był bezpieczny. Platforma obsługiwana jest wyłącznie przez przeszkolonego recepcjonistę. Wszystkie osoby pracujące na recepcji zostały przeszkolone w obsłudze platformy. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z wejściem od strony ul. Chotomowskiej, bezpośrednio do windy, można skorzystać z dzwonka znajdującego się przy drzwiach do windy. Recepcjonista po usłyszeniu sygnału i sprawdzeniu obrazu z monitoringu zobowiązany jest zejść do osoby oczekującej i udzielić niezbędnej pomocy. Pralnice i suszarki umiejscowione są nisko na wysokości dostępnej dla osób poruszających się na wózkach. Pomieszczenie administracji również przystosowane jest dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Recepcja
Umiejscowienie portiernii: W budynku przy wejściu głównym, z lewej strony znajduje się całodobowa recepcja, gdzie można uzyskać wszelkie informację i ewentualną pomoc.
Telefon do portiernii 22 55 49400
Pomoc w budynku: Pracownicy obsługi pracują w godzinach 7.00-15.00. Administracja czynna jest w godzinach 8.00-16.00. Recepcja pracuje całodobowo przez 7 dni w tygodniu. W Domu Studenta mieszka Rada Mieszkańców, 4 do 5 osób przedstawicieli mieszkańców, którzy pomagają na bieżąco, zwłaszcza pod nieobecność pracowników administracji, rozwiązywać różne problemy. Często we własnym zakresie studenci pomagają sobie nawzajem, w razie potrzeby informują kierownika obiektu o problemach, wnioskują o dodatkowe zakupy czy udogodnienia.
Łazienki: Wszystkie łazienki, toalety i aneksy kuchenne znajdują się w segmentach przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami na parterze budynku. We wszystkich pokojach znajdują się telefony.
Dostosowania w budynku: Przy numerach segmentów znajdują się oznaczenia w systemie Braille'a, podobnie przy pralniach, suszarni i pomieszczeniu administracji obiektu. W windzie również znajduje się panel dotykowy z oznaczeniami poziomów oraz dzwonek alarmowy na wypadek zacięcia. Brak jest pętli indukcyjnych.
Dojazd: Do obiektu można dojechać komunikacją miejską (przystanek Wawelska): tramwajem linie: 1, 7, 9, 14, 15, 25, autobusem linie: 157, 182, 521, 523. Z tyłu obiektu, od ul. Chotomowskiej, jest możliwość zaparkowania samochodu. Dla mieszkańców DS6 zabezpieczonych jest 5 miejsc parkingowych.
Pies asystujący: Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym. Posiadanie zwierząt w domu studenta jest możliwe tylko po uzyskaniu pisemnej zgody kierownika oraz współmieszkańców pokoju lub segmentu.

Zdjęcia budynku

Wyświetl duże zdjęcie