Switch to English version

Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Ośrodek Kolonijno - Wczasowy Bajka
Adres budynku: ul. Słoneczna 10, 72-400 Łukęcin
Kierownik administracyjny: Leszek Paterczyk
Telefon: 796 202 380
Email: l.paterczyk@uw.edu.pl
Wejście do budynku: Wejście frontowe - trzy stopnie bez podjazdu oraz 2-centymetrowy próg. Drugie wejście od strony wewnętrznej budynku (od strony wewnętrznego patio) - brak stopni, płaski dojazd do drzwi wejściowych, 3-centymetrowy próg. Szerokość drzwi od strony patio - 140 cm, brak automatycznego otwierania drzwi.
Korytarze i windy: Brak windy. Brak podnośników - wyższe kondygnacje niedostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze budynku brak jest progów - można swobodnie poruszać się między pokojami, ogólnodostępnymi salami rozrywki i wypoczynku oraz stołówką i dolnym tarasem. Wejście na stołówkę, taras oraz sale ogólnodostępne mają szerokość 130 cm. Na parterze dostępny jest pokój dla osób z niepełnosprawnościami - blisko recepcji, z łazienką dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - płaska podłoga, poręcze i uchwyty.
Procedury: Możliwość wezwania pomocy ze strony recepcji (w okresie wakacyjnym miedzy 7 a 23); w godzinach 17 - 7, przez całą noc dostępna pomoc stróża nocnego.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Dyżurka ochrony nocnej, czynna w godzinach 17:00 - 7:00 codziennie. Recepcja czynna w okresie sezonu letniego tj. lipiec-sierpień w godzinach 7:00 - 23:00, poza sezonem od 7:00 do 15:00.
Umiejscowienie portiernii: Dyżurka ochrony na tyle budynku Ośrodka - znajduje się w drugim budynku gospodarczym.
Telefon do portiernii 91 38 126 12
Pomoc w budynku: Możliwość wezwania pracownika obsługi ośrodka.
Łazienki: Dostępny pokój z łazienką dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Brak szatni. Łazienki ogólnodostępne nieprzystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami a w czasie pandemii łazienki nieczynne do odwołania.
Dostosowania w budynku: Brak podpisów brajlowskich, brak informacji głosowych w windach.
Dojazd: Brak wyznaczonego miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami. Poza sezonem letnim brak możliwości bezpośredniego dojazdu systemem komunikacji międzymiastowej.
Pies asystujący: Brak możliwości przyjmowania gości ze zwierzętami.
Tłumacz Języka Migowego: Brak możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.