Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Gmach Wydziału Neofilologii i Wydziału Lingwistyki Stosowanej - Dobra 55
Adres budynku: Dobra 55, 00-312 Warszawa (Śródmieście)
Kierownik administracyjny: Krystyna Kochman
Telefon: 22 55 26 029, 882 166 094
Email: k.kochman@wn.uw.edu.pl
Wejście do budynku: Wejście od ul. Dobrej: Wejście do budynku bez progów i stopni, jedno skrzydło: drzwi automatyczne, otwierane za pomocą przycisku. Wejście od ul. Browarnej: Wejścia po schodach lub za pomocą zadaszonej pochyli o kącie nachylenia nie większym 8%. Dwie pary drzwi wejściowych, dwuskrzydłowych. Jedna para drzwi wyposażona w automatyką drzwiową, otwierane za pomocą przycisku.
Korytarze i windy: Korytarze płaskie, na parterze różnica poziomu pomiędzy etapem I a etapem II realizacji połączona jest za pomoc łagodnych pochylni. Każde piętro dydaktyczne dostępne z windy. Jedna z wind dojeżdża na dach. Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.
Procedury: W sytuacji potrzeby uzyskania pomocy można poprosić pracownika ochrony, którego stanowisko jest na wprost wejścia do budynku.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Szatnia na poziomie -1
Umiejscowienie portiernii: na poziomie -1, na przeciwko wyjścia z windy.
Telefon do portiernii 22 55 26 097
Pomoc w budynku: W sytuacji potrzeby uzyskania dodatkowej pomocy proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy z administratorem budynku.
Łazienki: Na każdym piętrze znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami; dostęp do toalet z korytarza ogólnodostępnego.
Dostosowania w budynku: Pomieszczenia oznaczone są tabliczkami z podpisami brajlowskimi zawierającymi numer i nazwę pomieszczenia. Windy wyposażone są w informację głosową, wypukłe przyciski, opisane w alfabecie Braille'a. Duże sale wykładowe (aule) oraz sala wielofunkcyjna są wyposażone w pętle indukcyjną.
Dojazd: Pod budynkiem, na ul. Dobrej, jest przystanek autobusowy, na ul. Lipowej, przy wejściu od ul. Dobrej wyznaczone są miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami.
Pies asystujący: Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym.
Inne uwagi: Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.