Switch to English version

Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: BUW - Dobra 56/66
Adres budynku: Dobra 56/66, 00-312 Warszawa
Kierownik administracyjny: Iwona Niezbecka-Zawada
Telefon: (22) 55 25 918
Email: bnp@adm.uw.edu.pl
Wejście do budynku: Do budynku BUW są dwa wejścia, pierwsze od ul. Lipowej, drugie po przeciwnej stronie od "rondka, ogrodu". Od ulicy Lipowej w stronę budynku jest pochyłość terenu. Drzwi podwójne, dwuskrzydłowe, pomiędzy wiatrołap, otwierane ręcznie. Szerokość jednego skrzydła wynosi 90 cm, po otwarciu obydwu skrzydeł szerokość wynosi 150 cm. Pomoc można uzyskać u Ochrony Budynku, lub u pracowników BUW, telefonicznie. W wejściach do budynku BUW nie ma stopni i progów. Pomoc można uzyskać telefonicznie pod numerami ochrony budynku czynne całą dobę nr (22) 55 25 100, (22) 55 25 153, Informatorium BUW czynne w godzinach pracy BUW nr tel. (22) 55 25 178/9.
Korytarze i windy: W budynku BUW korytarze są płaskie, bez stopni i progów. Drzwi do pomieszczeń mają szerokość 90 cm, klamki zamontowane na wysokości do 110 cm. Drzwi wind mają szerokość 90 cm, kabina windy ma wymiary 140 cm x 110 cm. Windy w budynku są dostępne bez dodatkowych procedur.
Procedury: Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnościami wymaga pomocy przy otwieraniu drzwi.
Portiernia tak
Nazwa portiernii W wejściu głównym do biblioteki, znajduje się stanowisko ochrony (czynne całą dobę), oraz stanowisko informatora (pracownik BUW, czynne w godzinach otwarcia BUW), na pierwszym piętrze Jest Informatorium BUW ( czynne w godzinach otwarcia BUW).
Umiejscowienie portiernii: Stanowisko ochrony i informatora znajduje się na parterze budynku , w wejściu "głównym do czytelni BUW" po prawej stronie, za drzwiami, które otwierają się automatycznie. Informatorium znajduje się na pierwszym piętrze po prawej stronie.
Telefon do portiernii Nr tel. ochr. (22) 55 25 153
Pomoc w budynku: Pełna informacja: na stronach internetowych, Aktualności i BUW. Prosimy śledzić nasze profile na FB i Instagramie. Wypożyczalnia jest czynna: pon.-wt. w godz. 13-20, śr.-pt. w godz. 9-16. Email: informacja.buw@uw.edu.pl. Czat: Zapytaj Bibliotekarza (w godz. 8-18). Tel.: 22 55 25 178 / 179 (pon.-pt., w godz. 9-16)
Łazienki: Szatnie zlokalizowane na parterze budynku BUW po prawej i lewej stronie wejścia do BUW. W szatniach znajdują się łazienki dla osób z niepełnosprawnościami, po prawej stronie damska, po lewej stronie męska. Łazienki dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane są: - klatka schodowa nr 4 na poziomie +1, +2 w "wolnym dostępie". - klatka schodowa nr 9 "rogal" na poziomie -2, -1, parter, +1, +2, +3. Brak ograniczeń w dostępności dla osób z niepełnosprawnościami do szatni czy łazienek.
Dostosowania w budynku: W budynku BUW brak podpisów brajlowskich sal, sekretariatów i portierni. Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących znajduje się w sali widowiskowej na poziomie -2. Sala nie została wyposażona w słuchawki współpracujące z pętlą. Brajlowskie opisy sal znajdują się w salach na poziomie -1 "Sport w BUW". W windach brak informacji głosowych, oraz opisów brajlowskich przycisków.
Dojazd: Przystanki komunikacji miejskiej MZA zlokalizowane są na ulicy Dobrej w bezpośrednim sąsiedztwie budynku BUW. Przejścia dla pieszych przez ulicę z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Dojazd autobusami MZA o numerach 105, 118, 127.
Pies asystujący: Brak ograniczeń wstępu z psem asystującym.
Inne uwagi: Na poziomie +1 "hol katalogowy" znajdują się przeszkody architektoniczne utrudniające poruszanie się osobom niewidzącym (wystające poręcze schodów kręconych).

Zdjęcia budynku

Wyświetl duże zdjęcie
Wyświetl duże zdjęcie
Wyświetl duże zdjęcie
Wyświetl duże zdjęcie
Wyświetl duże zdjęcie