Switch to English version

Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Gmach Wydziału Matematyki - Banacha 2
Adres budynku: Banacha 2, 02-097 Warszawa
Kierownik administracyjny: Anna Barańska
Email: aa.baranska@uw.edu.pl
Wejście do budynku: Wejście do budynku usytuowane jest w środkowej wieży (centralnej). Przy głównym wejściu z prawej strony wykonany jest podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Drzwi główne wejściowe wykonane są z drewna z przeszkleniami - otwierane ręcznie. Każde skrzydło ma 90 cm szerokości. Przy wejściu z lewej strony znajduje się przycisk dzwonka i domofon. Brak progów uniemożliwiających swobodny przejazd. W holu wejściowym wykonany jest wiatrołap z drzwiami rozsuwanymi automatycznie - minimalne światło przejścia 180 cm.
Korytarze i windy: Korytarze w budynku nie posiadają progów utrudniających przemieszczanie się osoby z niepełnosprawnościami. Każdy korytarz ma szerokość powyżej 90 cm. W budynku znajduje się jedna winda osobowa umiejscowiona na styku wieży centralnej i łącznika południowego, która obsługuje kondygnacje od -1 (piwnica) do 4 piętra. Kabina windy osobowej wyposażona jest w przycisk alarmowy i domofon, który umożliwia kontakt z portiernią. Wymiary kabiny to około 110x195 cm. W budynku znajduje się również podnośnik dla osób z niepełnosprawnościami w holu wejściowym, który obsługuje 3 kondygnacje od -1 do 1 (parter). Drzwi na przystankach -1 i 0 wychylne przeszklone o wymiarze 1000x2000 mm, a na przystanku 1 drzwi wychylne przeszklone o wymiarze 1100x1137 mm. Wymiar podestu to 1100x1400 mm. Udźwig 400 kg. Podnośnik wyposażony jest w następujące elementy bezpieczeństwa: przycisk zatrzymania awaryjnego „STOP” na podeście i w podszybiu; czujnik przeciążenia; naciskowa listwa bezpieczeństwa na poręczy podestu; naciskowa listwa bezpieczeństwa przy krawędzi podłogi podestu; rygle drzwiowe z kontrolą zamknięcia i zaryglowania drzwi; słupek bezpieczeństwa w podszybiu. Drzwi jednoskrzydłowe do mniejszych sal dydaktycznych i gabinetów mają szerokość 90 cm. Do dużych sal dydaktycznych zamontowano drzwi dwuskrzydłowe - każde skrzydło ma wymiar 90 cm. Wysokość klamek i pochwytów nie przekracza 110 cm.
Procedury: W przypadku problemu z otwarciem drzwi wejściowych, należy skorzystać z domofonu znajdującego się z lewej strony wejścia głównego, który wezwie portiera. Portier otworzy drzwi wejściowe umożliwiając dostanie się do budynku. W przypadku skorzystania z podnośnika dla osób z niepełnosprawnościami, portier musi uruchomić podnośnik pilotem, co powoduje zwolnienie blokady drzwi. Po jego uruchomieniu jeżeli osoba ze szczególnymi potrzebami będzie miała problem z ręcznym otwarciem drzwi podnośnika, portier udziela pomocy trzymając drzwi i umożliwiając wjazd. Stali pracownicy, którzy regularnie korzystają z podnośnika, mogą się zgłosić do Sekcji Gospodarczej o wydanie pilota do podnośnika, co umożliwia swobodne korzystanie z tego urządzenia.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Portiernia
Umiejscowienie portiernii: Portiernia umiejscowiona jest w holu wejściowym z lewej strony.
Telefon do portiernii 22 5544000
Pomoc w budynku: Pracownicy obsługi są na terenie budynku w godzinach 6:00-18:00. Pracownicy nocni, którzy mają dyżury w dni powszednie (oprócz weekendów), mogą również udzielić pomocy. Portiernia czynna jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.
Łazienki: Budynek posiada 4 toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami na poziomach: -1 - toaleta w holu wejściowym, na parterze - toaleta w wieży południowej oraz na 3 i 4 piętrze - toaleta również w wieży południowej. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami spełniają wymagane normy, posiadają pochwyty i wyposażone są w system domofonu umożliwiający kontakt z portierem. Szatnia znajduje się na poziomie -1 w holu wejściowym.
Dostosowania w budynku: Przyciski w podnośniku dla osób z niepełnosprawnościami posiadają podpisy brajlowskie. Niestety obecna stara winda osobowa oraz podnośnik nie posiadają informacji głosowych. Brak podpisów brajlowskich przy salach wykładowych. Budynek nie posiada pętli indukcyjnej.
Dojazd: Budynek jest zlokalizowany w centrum miasta z wieloma możliwościami dojazdu komunikacją miejską. Przed budynkiem znajduje się 6 miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami
Pies asystujący: Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym.
Tłumacz Języka Migowego: Wydział MIM nie ma zatrudnionej osoby, która mogłaby się komunikować w języku migowym, ani nie posiada wspomnianych urządzeń elektronicznych.

Zdjęcia budynku

Wyświetl duże zdjęcie