Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Budynek Dydaktyczny - Mokotowska 16/20
Adres budynku: Mokotowska 16/20, 00-561 Warszawa
Kierownik administracyjny: Teresa Szczęsna
Telefon: 22 553 08 13
Email: t.szczesna@uw.edu.pl
Wejście do budynku: Wejście do budynku Wydziału wyposażone w podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe o wymiarach 200 x 102,5 cm są otwierają się automatycznie.
Korytarze i windy: W budynku znajduje się winda o wymiarach 123,5 x 92,5 cm z automatycznymi drzwiami. Wejścia do sal bez progów, po korytarzach można swobodnie przemieszczać się na wózku.
Procedury: Osoby z niepełnosprawnościami zawsze mogą liczyć na pomoc osoby z portierni (czynna całą dobę) gdzie znajduje się podgląd na cały budynek, osób z szatni, która znajduje się na parterze budynku oraz innych osób znajdujących się w danym czasie w budynku.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Portiernia
Umiejscowienie portiernii: Portiernia i szatnia znajduje się na parterze w holu wejściowym do budynku.
Telefon do portiernii 22 553 08 50
Pomoc w budynku: W budynku są kamery co ułatwia szybki kontakt, w razie potrzebnej pomocy prosimy o kontakt telefoniczny.
Łazienki: Toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze budynku. Osoby z niepełnosprawnościami mogą również korzystać z większości toalet na piętrach.
Dostosowania w budynku: W windzie jest informacja głosowa. Brak podpisów brajlowskich w niektórych salach. Brak pętli indukcyjnych w budynku.
Dojazd: Przed budynkiem Wydziału są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku Wydziału jest dobry dojazd zarówno metrem (stacja Politechnika) jak również tramwajem czy autobusem.
Pies asystujący: Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym.
Inne uwagi: Budynek nie posiada barier w dostępności architektonicznej.