Switch to English version

Opis dostępności budynku

Nazwa budynku: Dom Studenta Nr 4
Adres budynku: ul. Zamenhofa 10A, 00-187 Warszawa
Kierownik administracyjny: Agnieszka Matyjasiak
Telefon: 22 55 49 202
Email: amatyjasiak@uw.edu.pl
Wejście do budynku: Przed wejściem głównym do budynku znajduje się podjazd szer. 104 cm dla osób na wózkach. Drzwi wejściowe o szerokości 160 cm otwierają się automatycznie po przyłożeniu do czytnika legitymacji studenckiej. Brak progów.
Korytarze i windy: W budynku są płaskie korytarze. Jedynie w holu głównym znajdują się trzy schodki, które można ominąć dwoma podjazdami dla osób niepełnosprawnych o szerokości 110-120 cm . W akademiku znajduje się winda główna (szerokość wejścia 90 cm) oraz platforma dla osób niepełnosprawnych szerokość wejścia 100 cm (używana w razie awarii windy głównej). Umywalka i uchwyt w toalecie dla os. niepełnosprawnych znajduje się na wys. 80 cm. Szerokość wejść do pokoi przystosowanych dla os. niepełnosprawnych to 90 cm.
Procedury: Jeśli osoba niepełnosprawna wymaga pomocy, może uzyskać skierowanie dla opiekuna na zasadach ujętych w regulaminie domów studenta.
Portiernia tak
Nazwa portiernii Recepcja
Umiejscowienie portiernii: Recepcja znajduje się na parterze, w holu głównym, po lewej stronie od wejścia.
Telefon do portiernii 22 55 49 200
Pomoc w budynku: Recepcja czynna 24/7
Łazienki: Łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajdują się w segmentach studenckich. Dodatkowo na parterze, na korytarzu znajduje się ogólnodostępna toaleta przystosowana dla osób poruszających się na wózkach.
Dostosowania w budynku: W windzie znajdują się przyciski z oznaczeniami w systemie Braille'a oraz informacje głosowe. Wszystkie toalety dla osób niepełnosprawnych posiadają przyciski wezwania pomocy.
Dojazd: Pod akademikiem znajduje się miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W odległości około 200 m znajduje się przystanek autobusowy linii 111, 180, którym można dojechać na kampus główny UW.
Pies asystujący: Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym.
Inne uwagi: Z uwagi na to, że pokoje dla osób niepełnosprawnych znajdują się na wszystkich piętrach akademika, podczas zagrożenia pożarowego (kiedy w budynku włączy się alarm) windy automatycznie zjeżdżają na parter i istnieje zagrożenie braku ewakuacji osób poruszającej się na wózku.

Zdjęcia budynku

Wyświetl duże zdjęcie
Wyświetl duże zdjęcie
Wyświetl duże zdjęcie